<
50 yıllık tecrübeden Girişimcilik Dersi
Reklam

50 yıllık tecrübeden Girişimcilik Dersi

Türkiye’de ilk Girişimcilik Dersi’ni başlatan İstanbul Okan Üniversitesi’nin Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan iyi bir girişimcinin nasıl olması gerektiğini kendi hayatından verdiği örneklerle anlattı.

13 Şubat 2019 - 00:31

Öğrencilerinin girişimci ruhunu öne çıkarmak ve onlara farklı bir vizyon kazandırmak amacıyla Türkiye’deki ilk Girişimcilik Dersi’ni 2008’de başlatan İstanbul Okan Üniversitesi’nin bu haftaki Girişimcilik Dersi konuğu Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan’dı.

Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği ve Okan’ın iş hayatındaki 50 yılını paylaştığı Girişimcilik Dersi’nde bugüne kadar Muhtar Kent, Ahmet Nazif Zorlu, Leyla Alaton, Ali Sabancı gibi Türkiye’nin ve dünyanın en önemli iş insanlarının yanı sıra Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da deneyimlerini aktardı.

İstanbul Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Bekir Okan konuşmasına girişimciliğin tanımını yaparak başladı: “Mevcut durumundan daha ileriye gitmek için risk alana girişimci denir.” Okan iddialı ve rekabetçi olmanın girişimciliğin olmazsa olmazı olduğunu ifade etti.

“Üniversitemizde KOSGEB, TÜBİTAK, Sanayi Bakanlığı ile yapılan işbirliklerimiz ile girişimciliğe destek veriyoruz. Mühendislik Fakültemizin projeleriyle öğrencilerimizi ARGE’ye yönlendiriyoruz” diye konuşan Bekir Okan farklılıkların ve ilklerin üniversitesi olarak tanımladığı İstanbul Okan Üniversitesi’nin de girişimciliğe örnek çalışmalar yaptığını hatırlattı. Buna örnek olarak da İngilizcenin yanında Çince, Rusça ya da Arapça öğretilmesini, Happy Life dersini, sağlık alanındaki hastane yatırımlarını ve İstanbul’un en büyük ikinci Kültür, Sanat ve Kongre Merkezi’ne ev sahipliği yapmasını gösterdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TESK Genel Başkanı Palandöken: AVM’ler Ramazan'ı haksız fırsata çevirdi
TESK Genel Başkanı Palandöken: AVM’ler Ramazan'ı haksız...
Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası başladı
Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası başladı