320 milyonluk tesis yakında açılıyor!

İZMİRLİ AGROBEST GRUP, YENİ TESİSİ İLE BÖLGESEL OLARAK 1000 KİŞİYE YAKIN YENİ İSTİHDAM SAĞLAYACAK...

320 milyonluk tesis yakında açılıyor!
01 Mart 2022 - 12:44
Türkiye’de 231 dünyada ise 500’den fazla zirai ilaç ruhsatına sahip bitki koruma ürünleri şirketi Agrobest Grup, yüksek kalite standartlarına uygun olarak üretimini gerçekleştirdiği ürünlerini pek çok ülkede çiftçilerin kullanımına sunuyor.

2002 yılında faaliyetlerine başlayan, ülkemizde bitki koruma ürünlerinin önde gelen sağlayıcısı Agrobest Grup, yüzde yüz yerli sermaye ile faaliyetlerini sürdürüyor. 3 kıtada 16 ülkeye ihracat yapan Agrobest Grup, üretimini gerçekleştirdiği ürünleriyle ülke ekonomisine ve Türk tarımına katkıda bulunurken, bitki koruma ürünleriyle çiftçiler ve ziraat mühendislerine de destek sağlıyor.

Bereketli bir hasat için tüm çözümler bu çatı altında
Tohumun toprağa düşüşünden hasada kadar emeği olan tarım paydaşlarına ürünleriyle destek sağlayan Agrobest Grup, soframızın baş tacı ekmeğin hammaddesi buğdaydan kahvaltıların vazgeçilmezi domatese, tarımsal üretimde karşılaşılan tüm bitki koruma problemlerine karşı etkili çözümler sunuyor. Agrobest Grup, milli değerlerini ürünleri ile bir araya getirerek tarım paydaşlarına sağlıklı, sürdürülebilir ve bereketli tarımın yolunu sunuyor.

320 milyonluk tesis yakında açılıyor
ISO Birinci 500 listesinde yer alan Agrobest Grup, İzmir Kemalpaşa’da yer alan 20 bin metrekarenin üzerinde üretim tesisinden sonra, çok yakında Manisa Salihli’de 228 bin metrekare alana sahip üretim tesislerini açmaya hazırlanıyor.

Manisa Salihli OSB 2. Etabında inşa edilen Agrobest Grup’un yeni fabrikası, zirai ilaç üretiminde yeni bir çığır açacak. 320 milyon TL yatırımla hayata geçirilecek olan üretim tesisinin tamamı 2022 yılının ilk yarısında açılacak. Agrobest Grup, bölgesel olarak yaratacağı 1000 kişiye yakın yeni istihdam ile ülke ekonomisine ve Türk tarımına olan desteğini yepyeni bir boyuta taşıyacak.

Agrobest Grup Hakkında: 3 kıtada 16 ülkeye hizmet veren Agrobest Grup, Biyolojik bitki koruma ürünleri pazarında 2008 yılından itibaren araştırmalara başlamış olup, bu alanda dünya lideri STANES ile bir iş ortaklığı yapmıştır. Şu anda ürün portföyünde 6 mikrobiyolojik ve 1 botanik bitki koruma ürünü, 1 bitki büyüme düzenleyici ve 6 mikrobiyal gübre bulunmaktadır. 2014 yılında dünyanın en büyük bitki besleme şirketlerinden ABD merkezli BRANDT ile özel ortaklık anlaşması yapan grup, 22 ürün ile bitki besleme faaliyetlerine başlamıştır. Agrobest Grup, özgün Satış-Pazarlama ve Satış Sonrası Servis deneyimi ile bugünkü güçlü konumunu sürdürmeye devam etmektedir. Türkiye'nin her noktasında olduğu gibi Türkmenistan, Kazakistan, Özbekistan, Azerbaycan, Sudan, Ürdün, Suriye, Ukrayna, Rusya, Belarus, Mısır ve daha birçok ülkenin bitki koruma pazarına son derece deneyimli ekibiyle değer katmaktadır.
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur...
Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel...