<
2019’da iyimserlik ve mutluluk “Canlı Mercan” ile gelecek

2019’da iyimserlik ve mutluluk “Canlı Mercan” ile gelecek

Dünyanın renk otoritesi olarak kabul edilen Pantone, 2019’un rengini “Canlı Mercan” olarak açıkladı. Canlı mercan renginin alt metninde “iyimserlik ve mutluluk arayışı” yer alırken, mercanlardaki canlı vurgusu da “çevreciliğe” dikkat çekiyor. DYO’nun Kırmızı&Magenta Renk Damlası kartelasında yer alan en yakın tonlu 4753 rengi, yılın trendini mekânlara taşıyor.

03 Ocak 2019 - 17:03

Çevre duyarlılığındaki artış dünya genelinde renk trendlerini belirleyen Pantone’nin 2019 yılı seçimine de yansıdı. Pantone, 2019 yılının rengini turuncunun, altın ışıltılı tonu “living carol” yani “canlı mercan” olarak açıkladı. Rengin alt metninde “iyimserlik” ve “mutluluk arayışının” olduğu belirtilirken, mercandaki “canlı” vurgusunun ise çevreci yönü ifade ettiği dile getiriliyor. Mercan resiflerindeki bu rengin, iklim değişikliği ile birlikte yok olma tehdidi altında olduğunun altı çiziliyor.Yılın rengi ile yapılan açıklamada, “Mercan, deniz altına yaşam ve barınak kaynağı olduğu gibi, göz alıcı hali ve sıcaklığı ile bizi kavrayıp, değişen dünyamızda canlılığı ile besliyor” denilerek dünyanın dikkati mercan resiflerine çekiliyor.

BÜYÜLEYİCİ RENK YAŞAM ALANLARINDA

Çevre ve doğa dostu ürünleri ile öne çıkan DYO’nun doğadan ilham alarak hazırladığı Kırmızı&Magenta Renk Damlası kartelasında yer alan en yakın tonlu 4753 rengi, 2019’un trend rengini mekanlara taşıyor. DYO’nun 4753 rengi ile yaşam ortamları güzelleşirken mercan resiflerinin büyüleyici tonuyla mekanlara huzur da geliyor. Canlı olduğu kadar yumuşak da bir renk olan canlı mercan, aynı zamanda insanın iyimserlik ihtiyacını da temsil ediyor.

RENK YAĞMURU KARTELASI’NDA HER DAMLA 24 FARKLI RENK TONU DEMEK

DYO’nun “Renk Yağmuru” adlı kartelası 192 renkten oluşuyor. Kartela 8 farklı renk grubunu içeriyor. “Renk Damlası” adını alan renk grupları; “Kırmızı&Magenta”, “Mor&Lila”, “Mavi&Turkuaz”, “Gri&Beyaz”, “Bej&Kahve”, “Yeşil&Haki”, “Sarı&Hardal”, “Turuncu&Bakır”dan oluşuyor. Tüketiciye zengin renk seçimi sunarak, hayallerinin gerçekleşmesini sağlayan DYO’nun her bir renk damlasında da 24 farklı renk tonu bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
83. Uluslararası Bergama Kermesi'ne coşkulu açılış
83. Uluslararası Bergama Kermesi'ne coşkulu açılış
Toprağımız için El Ele
Toprağımız için El Ele